Časté otázky

Jsou hamaky vhodné i pro malé děti?
Ano, v některých koutech světa si matky ani neumí představit starost o domácnost bez hamaky. Děti si v ní hrají, spí a jejich mámy mají natažené šňůry za které s nimi pohupují. V našich podmínkách si však dejte pozor na prochladnuti odspodu a na to, aby děti nevypadly.


Jak je možné, že jsou vaše Hamaky oproti konkurenci tak levné?
Je to proto, že nejsme distributoři zahraničního dovozce, ale že Hamaky sami vyrábíme. Polotovar tvořený sešitými látkami připravuje krejčovká rodina našich přátel v Indii a dokončení, osazení kvalitními šnůrami a distribuci houpacích sítí provádíme sami. Žádné zbytečné náklady a proto jsme schopní prodávat Hamaky za rozumnou cenu. Z té ještě velkou část tvoří poštovné a DPH.


Dokážete zařídit libovolný potisk?
Při větším objednaném množství a dostatku času to není problém. A jsme schopni nabídnout velmi zajímavou cenu. Ať reklamním agenturám, do spotřebitelských soutěží nebo firmám jako dárkové předměty pro jejich klienty nebo zaměstnance. V případě jednoho či několika málo kousků jsme takovou objednávku schopní vyřídit rychle, avšak za příplatek.


Nabízíte množstevní slevy?
Ano, pokud se chcete stát našimi prodejci nebo máte zájem o více kusů, neostýchejte se nás kontaktovat.


Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je vhodné využívat hamaku místo klasické postele, tj. spát v ní nepřetržitě, každý den. Hrozí zdravotní komplikace či únava materiálu?
Používat u nás hamaku místo klasické postele vhodné není. Na světě ale žije spousta lidí, kteří cely život spí v hamace. Námořníci na plachetnicích při objevování světa v ničem jiném nespali. A dnes lidé v Jižní Americe, Jihovýchodní Asii. Ulehají do ni každý den a na nic jiného by si už nezvykli. Nemusejí mít žádnou peřinu, ani spacák, okolo je teplo, tropy.
V houpací síti se dá v českých podmínkách naučit ležet velmi příjemně. Tak, že během chvíle usnete. V létě, venku, je teplo, svítí sluníčko, pomalu se pohupujete. Potom ale přijde večer a v noci se ochladí. Je potřeba to nějak řešit....
Určitě i u nás se dá naučit spát v hamace celoročně, doma si hodně topit a venku si zalézt do spacáku. Jednu, dvě, deset nocí. Ale postel je postel. A přestože kočovníci spí celý život ve stanu, pro nás středoevropany to prostě není.


Zdravotní hledisko při celoročním spaní v houpací síti doposud nikdo nezkoumal. Pokud máte zájem bádat na tomto poli, výsledek určitě přivítáme.

S únavou materiálu si nemusíte dělat starost, bude naprosto běžná, jako u čehokoliv jiného, třeba matrace, kterou taky nemůžete používat celý život jednu.