LIVN Krbová kamna TRONDHEIM

Kód: 5955340
Neohodnoceno
25 990 Kč / ks
Skladem

Dvouplášťová kamna Trondheim holandského výrobce LIVIN´ s certifikací ECODESIGN 2022 mají čisté spalování a vysokou účinnost díky kvalitnímu systému rozvodu vzduchu. Jsou určena pro přímé nebo doplňkové vytápění v chladných zimních dnech. Kamna mají výkon 7 kW a účinnost minimálně 83%. Vysoká účinnost předurčuje tato kamna na dřevo pro  místnosti  do velikosti 116 m3 i do venkovních prostor – pod střechu nebo do zimní zahrady. Ve spodní části kamen je praktický úložný prostor na dřevo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kupujete originální zboží přímo u výhradního distributora s garantovanou zárukou a možností využít autorizovaného servisu pro uplatnění případné reklamace.

 

Dvojitá vnější stěna zajišťuje konvekci ve formě proudění vzduchu mezi spalovací komorou a vnějšími stěnami. Díky tomu je vnější stěna kamen méně horká. Primární a sekundární proud vzduchu lze tedy provozovat odděleně a vy tak určujete intenzitu plamenů a máte je tak plně pod kontrolou. Místnost se také rovnoměrně vyhřívá díky proudění teplého vzduchu. Design kamen LIVIN´ na dřevo je navržen tak, aby se maximálně zabránilo tvorbě sazí na skle, což má za následek méně práce s čištěním skla. Kamna jsou z velké části vyrobena z oceli, jsou odolné proti opotřebení a opatřena černou žáruvzdornou barvou. Spalovací komora je obložená šamotem. Nerezové madlo dveří je během používání chladné a bezpečné na dotyk.

Kamna připojíte ke komínu pomocí kouřovodů. Pro výběr optimálních dílů je třeba zvážit umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupuj komínu v místnosti. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřovou redukci využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodným dílem pro zakončení kouřovodu a jeho připojení na komín je přechodka do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí kartáčů.

Integrovaný horní vývod kouřovodu s průměrem 150 mm. Použitelné palivo doporučujeme dřevo nebo ekobrikety.

  • Konstrukce: ocel a sklo
  • Dvojitá vnější stěna
  • Duální proudění vzduchu
  • Úložný prostor

 

Certifikace ECODESIGN 2022

Se značkou holandského výrobce LIVIN´ se rozhodnete pro vysokou kvalitu a bezpečnost. Všechna kamna na dřevo jsou důkladně testována na požární bezpečnost a snadné použití a samozřejmě mají označení CE. To znamená, že kamna splňují všechny evropské požadavky s ohledem na bezpečnost, životní prostředí a zdraví. Navíc splňují značku kvality EcoDesign 2022. To znamená, že kamna jsou velmi účinná a vypouštějí jen málo pevných částic. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna
Barva: černá
Výškaxšířkaxhloubka: 920x460x400 mm
Účinnost: 83 %
Hmotnost: 72 kg
Energetická třída: A+
Značka CE: ANO
Záruka: 2 roky