FAQ

Můžeme vám poradit s výběrem? Zavolejte nám hned teď: 602 662 211 nebo napište e-mail: info@hamaka.eu. Jsme tu pro vás 24/7. Přečtěte si náš blog se spoustou zajímavých informací!

 

Péče a podpora našich zákazníků

Všechny důležité informace najdete v sekci Obchodní podmínky. Pokud stejně jako my šetříte čas, tady jsou ty, které vás nejvíce zajímají:

Způsob dopravy a platby

Zboží zasíláme po celé České i Slovenské republice. V rámci ČR posíláme balík s Českou poštou nebo DPD za 130,- Kč s příplatkem 30 Kč za dobírku. Na Slovensko umíme bez dobírky za 300,- Kč. Zboží si můžete osobně vyzvednout na vámi zvoleném výdejním místě DPD za 80,- Kč nebo ZDARMA u nás v Říčanech (po předchozí telefonické dohodě).

Vyjma dobírky můžete platit online kartou nebo bankovním převodem, bitcoiny, google pay, sms platbou nebo mobilní platbou.

Preferujete jiný způsob dopravy nebo platby? Napište nám Kontakty, rádi je zohledníme při dalším rozšíření našeho e-shopu.

Pro Vrácení zboží nebo reklamaci respektujeme literu zákona. Zde je formulář odstoupení od smlouvy: vzorový formulář . Budeme rádi, pokud nám nejprve zavoláte Kontakty. Poradíme vám, do kdy můžete zboží vyměnit nebo jak postupovat při uplatnění reklamace  a domluvíme se na finálním řešení.

 

Houpáním ke zdraví

Houpací křesla a houpací sítě mají blahodárné účinky na správnou stimulaci lidského těla. Kromě blahodárného působení na záda přináší houpání další pozitivní účinky pro náš organismus. Houpání aktivuje mozek, zlepšuje vnímavost, zvyšuje inteligenci a lépe se vám bude spát. Hlavní smyslový orgán, který vnímá pohyb a rovnováhu těla je vestibulární systém vnitřního ucha. Jeho stimulací vlivem houpání vyvoláte ve vašem těle i v mozku příjemné pocity. Při pomalém houpání ze strany na stranu uklidňuje, u houpání zepředu dozadu uspává. Rychlé houpání naopak vybízí k aktivitě. Proč se člověk cítí při houpání v bezpečí? Protože plod se pohupuje už v matčině těle v plodové vodě v konejšivém pohybu. Je vědecky dokázáno, že houpáním dochází k okysličování a prokrvování mozku. Tím se v těle spustí limbický systém a ten zapříčiní aktivaci příjemných pocitů a zvýšení tělesné teploty. 

Houpačka by neměla chybět ani v dětském pokoji, protože stimulace mozku je u dětí důležitá už od mala. Vytvoříte tak dětem místo pro krátkodobý relax při učení nebo psaní domácích úkolů.

 

Rádi byste si vybrali z naší nabídky a váháte zda houpací síť nebo houpací křeslo? 

Závěsné houpací křeslo je určené především k relaxaci doma nebo v přírodě. Výhodou je, že k jeho zavěšení potřebujete jen jeden kotevní bod a nepotřebujete proto tolik místa jako u hamaky. Houpací křesla z naší nabídky jsou určena pro jednu nebo dvě osoby. Některá jsou doplněna pohodlným polštářem. Vaše poloha tak zůstane dostatečně vzpřímená na to, abyste si mohli pohodlně číst nebo pracovat na notebooku. V závěsném křesle nedoporučujeme spát, na to je poloha příliš vzpřímená. Krásně se v něm dá relaxovat a podřimovat. 

V houpací síti se oproti křeslu můžete krásně natáhnout a odpočívat. Houpací síť můžete vzít všude s sebou. Vzhledem ke svým rozměrům se vám pohodlně vejde do batohu nebo jako společník pro vaše outdoorové aktivity. Můžete se do ní zavinout nebo se naopak vystavit slunečním paprskům. K houpacím sítím můžete dokoupit i plachtu, která vás bude chránit před nepřízní počasí. Houpací síť můžete použít i jako provizorní lůžko doma nebo na zahradě. Oproti houpacímu křeslu budete k zavěšení potřebovat dostatečný prostor a dva kotevní body. K houpacím sítím nabízíme elegantní dřevěný nebo skladný kovový stojan.

Váháte, zda vybrat houpací křeslo nebo houpací síť? Máme pro vás elegantní, inovativní a moderní řešení, které spojuje ty nejlepší vlastnosti houpacího křesla a houpací sítě. Houpačku Hangout Pod lze jednoduše zavěsit na bezpečnou větev nebo praktický stojan, který je součástí výrobku. Je přenosná, lehká, kruhový tvar zajišťuje dostatek prostoru pro pohodlné lenošení nebo spaní a poskytuje pohodlí a dokonalý úkryt na vaší zahradě i na cestách.

 

Jsou hamaky vhodné i pro malé děti?
Ano, v některých koutech světa si matky ani neumí představit starost o domácnost bez hamaky. Děti si v ní hrají, spí a jejich mámy mají natažené šňůry za které s nimi pohupují. V našich podmínkách si však dejte pozor na prochladnuti odspodu a na to, aby děti nevypadly.Jak je možné, že jsou vaše Hamaky oproti konkurenci tak levné?
Je to proto, že nejsme distributoři zahraničního dovozce, ale že Hamaky sami vyrábíme. Polotovar tvořený sešitými látkami připravuje krejčovká rodina našich přátel v Indii a dokončení, osazení kvalitními šnůrami a distribuci houpacích sítí provádíme sami. Žádné zbytečné náklady a proto jsme schopní prodávat Hamaky za rozumnou cenu. Z té ještě velkou část tvoří poštovné a DPH.


Dokážete zařídit libovolný potisk?
Při větším objednaném množství a dostatku času to není problém. A jsme schopni nabídnout velmi zajímavou cenu. Ať reklamním agenturám, do spotřebitelských soutěží nebo firmám jako dárkové předměty pro jejich klienty nebo zaměstnance. V případě jednoho či několika málo kousků jsme takovou objednávku schopní vyřídit rychle, avšak za příplatek.Nabízíte množstevní slevy?
Ano, pokud se chcete stát našimi prodejci nebo máte zájem o více kusů, neostýchejte se nás kontaktovat.Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je vhodné využívat hamaku místo klasické postele, tj. spát v ní nepřetržitě, každý den. Hrozí zdravotní komplikace či únava materiálu?
Používat u nás hamaku místo klasické postele vhodné není. Na světě ale žije spousta lidí, kteří cely život spí v hamace. Námořníci na plachetnicích při objevování světa v ničem jiném nespali. A dnes lidé v Jižní Americe, Jihovýchodní Asii. Ulehají do ni každý den a na nic jiného by si už nezvykli. Nemusejí mít žádnou peřinu, ani spacák, okolo je teplo, tropy.

V houpací síti se dá v českých podmínkách naučit ležet velmi příjemně. Tak, že během chvíle usnete. V létě, venku, je teplo, svítí sluníčko, pomalu se pohupujete. Potom ale přijde večer a v noci se ochladí. Je potřeba to nějak řešit....
Určitě i u nás se dá naučit spát v hamace celoročně, doma si hodně topit a venku si zalézt do spacáku. Jednu, dvě, deset nocí. Ale postel je postel. A přestože kočovníci spí celý život ve stanu, pro nás středoevropany to prostě není.